Dienstag, 26. März 2013

Xhemajl Rudi: LEKURA JOTE

 
LEKURA JOTE

 Lekura jote me therret pas
dhe ne hije me ve zvarre
dhe me ndeze, e me malle me perkedhele
ti je hije qe ve flaken, ne zemren time e hap plagen
dhe me bene te te vuaj,dhe pas teje te te vije, dhe deshiren te ta shuaj
Kush je ti moj e uruar,
qe me merre me ato duar,dhe me trete diku si ftua
dhe harroj gjithçka ne mua,
se pas teje kam haperuar, jame verbuar,
je e nemur ti e bekuar, apo mallkim je - moj e harruar

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen